ECP40US15
Mfr.Part #
ECP40US15
Manufacturer
XP Power
Package/Case
Datasheet
Download
Description
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
2.67A
Efficiency :
89%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Part Status :
Active
Power (Watts) :
40W
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
4000 V
Voltage - Output 1 :
15V
Voltage - Output 2 :
Voltage - Output 3 :
Voltage - Output 4 :
Спецификации
ECP40US15
Manufacturer related products
Catalog related products
  • MEAN WELL
    AC/DC CNVRT 5V 12V 24V -12V 203W
  • MEAN WELL
    AC/DC CNVT 5V 3.3V 24V -15V 206W
    AC/DC CNVT 5V 3.3V 24V -12V 204W
    AC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-15V 210W
    AC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 205W