MAX40089EVKIT#
- Mfr.Part #
- MAX40089EVKIT#
- Manufacturer
- Analog Devices, Inc.
- Package/Case
- Datasheet
- Download
- Description
- EVAL MAX40089 LOW NOISE AMP
- Manufacturer :
- Analog Devices, Inc.
- Product Category :
- Оценочные платы — операционные усилители
- -3db Bandwidth :
- Amplifier Type :
- General Purpose
- Board Type :
- Fully Populated
- Channels per IC :
- 2 - Dual
- Current - Output / Channel :
- 40 mA
- Current - Supply (Main IC) :
- 2.2 mA
- Output Type :
- Single-Ended, Rail-to-Rail
- Part Status :
- Active
- Slew Rate :
- 10V/µs
- Supplied Contents :
- Board(s)
- Utilized IC / Part :
- MAX40089
- Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
- 2.7V ~ 5.5V, ±1.35V ~ 2.75V