MPC852TCVR80A
Mfr.Part #
MPC852TCVR80A
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package/Case
Datasheet
Download
Description
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Встроенные — микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Communications; CPM
Core Processor :
MPC8xx
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10Mbps (1)
Graphics Acceleration :
No
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (TA)
Package / Case :
256-BBGA
Part Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
256-PBGA (23x23)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V