KU80960CA25
Mfr.Part #
KU80960CA25
Manufacturer
Rochester Electronics
Package/Case
Datasheet
Download
Description
32-BIT, 25MHZ, MOS, PQFP196
Manufacturer :
Rochester Electronics
Product Category :
Встроенные — микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
i960
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 100°C (TC)
Package / Case :
196-QFP
Part Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
196-QFP
USB :
Voltage - I/O :
5.0V