MC68340FE16E
Mfr.Part #
MC68340FE16E
Manufacturer
Flip Electronics
Package/Case
Datasheet
Download
Description
CPU32 MICROPROCESSOR IC M683XX 1
Manufacturer :
Flip Electronics
Product Category :
Встроенные — микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
CPU32
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
144-BCQFP
Part Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
144-CQFP (26.77x26.77)
USB :
Voltage - I/O :
5.0V